SYSTEMY GRZEWCZE VIESSMANN

PRODUKTY

Vitocal 200-G
szczegóły
atrakcyjna cenowo gruntowa pompa ciepła do nowych budynków
Zalety
Charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej A++ * wg rozporządzenia WE 811/2013, ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (W35).
Wykorzystuje bezpłatne ciepło skumulowane w gruncie.
Może korzystać z darmowego prądu wytwarzanego przez instalację fotowoltaiczną.
Zapewnia niski poziom hałasu i wibracji.
Zapewnia chłodzenie budynku latem, dzięki funkcji „natural cooling”.
Umożliwia uzyskanie dofinansowania ze środków publicznych.
Vitoradial 300-T
szczegóły
Vitoradial 300-T to innowacyjne połączenie niskotemperaturowego kotła Vitoplex 300 z bezpośrednio przyłączonym wymiennikiem ciepła Inox-Radial pozwalającym wykorzystać ciepło kondensacji.

Sprawdzone konwekcyjne powierzchnie grzewcze i odporny na działanie korozji wymiennik ciepła umożliwiają wysokowydajne dwustopniowe pozyskiwanie ciepła.

Vitoradial 300-T jest przeznaczony do eksploatacji z użyciem wszelkich powszechnie dostępnych olejów opałowych EL lub rodzajów gazu ziemnego. Jego moc wynosi od 101 do 545 kW.

Dzięki kompaktowej budowie i niewielkiej wysokości kocioł Vitoradial 300-T idealnie sprawdza się w przypadku modernizacji instalacji, np. w domach wielorodzinnych.

Użytkownik korzysta z zalet w postaci łatwego czyszczenia komory spalania i niskich kosztów konserwacji.

vitocal 300-G
szczegóły
Pompa ciepła Vitocal 300-G – ciepło z gruntu i wód gruntowych
Pompa ciepła Vitocal 300-G pozyskuje energię z gruntu lub wody gruntowej poprzez sondę lub kolektor gruntowy. W każdym z tych rozwiązań może pokryć całe zapotrzebowanie na ciepło w budynku także w mroźne, zimowe dni.

W przypadku wymaganej większej mocy pompa ciepła Vitocal 300-G może być wykorzystana do tworzenia układów kaskadowych na zasadzie master/slave.

Zasobniki buforowe wody grzewczej
szczegóły
Odpowiednie rozwiązanie do każdego zastosowania
Asortyment produktów serii Vitocell firmy Viessmann oferuje rozwiązania dostosowane do wszelkich potrzeb. Dzięki przyłączom na różnej wysokości możliwe jest połączenie zasobnika buforowego wody grzewczej z różnymi źródłami ciepła, np. kotłami na drewno lub pompami ciepła.