OMIGENA POMPY

PRODUKTY

pompy głębinowe
szczegóły
Pompy głębinowe przeznaczone są do czerpania czystej, zimnej wody z wierconych ujęć głębinowych, kręgowych oraz zbiorników wolno stojących. Stosowane są w studniach gdzie lustro wody znajduje się poniżej 8m i zastosowanie pompy powierzchniowej jest wykluczone. Przy studniach kręgowych i zbiornikach powinna być zastosowana rura osłonowa.
pompy obiegowe
szczegóły
Pompy serii OMIS przeznaczone są pompowania wody pitnej, mogą pracować w obiegach wodnych, w których temperatura wody nie może przekraczać 120°C i nie może być niższa niż 5°C.

Pompy nie mogą pracować w obiegach wodnych lub w obiegach zawierających wodę z glikolem w których mogą występować zanieczyszczenia stałe (np. kawałki rdzy, kamienia kotłowego).

pompy zatapialne
szczegóły
Minimalny wskaźnik efektywności (MEI) oznacza bezwymiarową jednostkę skali dla sprawności pompy hydraulicznej w najlepszym punkcie wydajności (BEP), obciążenie częściowe (PL) i przeciążenie (OL). Rozporządzenie Komisji (UE) określa wymagania w zakresie energooszczędności dla MEI> 0.1 od dnia 1 stycznia 2013 r. oraz MEI> 0.4 od dnia 1 stycznia 2015 roku. Orientacyjny punkt odniesienia dla najlepszego wyniku dla pomp wodnych dostępne na rynku od 1 stycznia 2013 r. są określone w rozporządzeniu.
hydrofory
szczegóły
Zestaw hydroforowy składa się ze zbiornika ciśnieniowego na wodę, pompy tłoczącej i wyłącznika ciśnieniowego.

Zadaniem hydroforu jest dostarczenie i utrzymanie właściwego ciśnienia wody w instalacji wodociągowej budynku.